Jūrmalas Antīko spēkratu izstāde Majoros, Turaidas ielā 11

 


Pontiac Grand Ville (automašīna, kura izmantota Rīgas Kinostudijas 1983.gada filmā "Mirāža")


Filma Mirāža atnesa ne tikai lielu popularitāti galvenās lomas atveidotājai Mirdzai Martinsonei, bet arī iepazīstināja padomju ļaudis ar toreiz tik eksotisko amerikāņu spēkratu- Pontiac Grand Ville. Šobrīd šis eksponāts no filmas (izemāk attēlā) ir apskatāms izstādē. Kā zin stāstīt izstādes vadītājs Māris Mežapuķe, muzeja viesi no bijušās Padomju Savienības joprojām atceras minēto filmu un arī automašīnu un visvairāk priecājas tieši par šo eksponātu.


(attēlā- izstādes eksponāts- Pontiac Grand Ville- auto no filmas "Mirāža")

Par Pontiac Grand Ville

Pontiac Grand Ville īsi varētu raksturot kā īstu amerikāņu mašīnu. To ir izstrādājis ASV autobūves gigants "General Motors" un tā tika ražota laika periodā no 1971. līdz 1975.gadam. 1971.gadā Pontiac Grand Ville nomainīja iepriekšējo Pontiac modeli- Pontiac Bonneville, kurš ražošanā bija kopš 1957.gada. Pontiac Grand Ville standarta aprīkojumā ietilpst 455 kubikcollu V 8 dzinējs.
Jāatzīst, pašā ASV šī modeļa panākumi nebija ļoti spoži, bet drīzāk gan mēreni, ko var izskaidrot ar 1973.gadā Arābijas naftas eksportētājvalstu pasludināto "Naftas embargo" pret Ameriku, kā rezultātā ASV ievērojami palielinājās degvielas cenas un amerikāņu patērētāji arvien vairāk sāka dot priekšorku mazāk degvielu rijošām automašīnām. Par sevišķu retumu ir uzskatāms Pontiac Grand Ville kabrioleti, kuri gada laikā nekad nav saražoti vairāk kā 5000 eksemplāru apmērā.

Komentāri (0)  |  2011-01-23 16:39
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ